Tenerife Photo Workshop

  /  Tenerife Photo Workshop

TENERIFE

Photo Workshop
4. - 14.3.2024

Áno. Konečne je to tu. Tenerife nás uchvátilo úžasnou atmosférou, krajinou, oceánom a skvelými a milými ľuďmi. Zamilovali sme sa do Tenerife tak, že sme sa rozhodli, že na tomto úžasnom mieste spravíme krásny fotografický workshop plný skvelých lektorov a zážitkov.

 

Koncept fotovejletu je jednoduchý a nie je workshopom, aj keď si ho mnohí mýlia. Túžba po vzdelaní a cestovaní však rástla nie len u mňa, ale aj u kolegov fotografov. A tak sme sa s mojim fotovejlet parťákom Oliverom rozhodli zorganizovať krásny workshop, kde si ľudia nebudú len fotiť to čo im pripravíme, ale aj nadobudnú nové znalosti tak, aby sa im v skutočnom svete darilo rovnako ako napríklad našim lektorom. Vieme, ako je svet sociálnych sietí a schopnosť ovládať všetko, teraz v podnikaní dôležitý. A preto sme sa rozhodli ušiť workshop na mieru pre všetkých čo majú radi rozmanitosť a chcú sa naučiť všetko, čo potrebujú pre svoj úspech, Zároveň zostávame verní slovenským a českým dizajnérom a podpore SK a CZ fashion scény a konceptu – jeden pomáha druhému. Predsalen fotovejlet je projekt, ktorý pomáha fotografom a fotografkám prekročiť svoju zónu komfortu a radi zažívajú niečo nové. Aj keď Fotovejlet obsahuje svadobné a párové fotenia, nie sú jeho prioritou. Avšak svadobnej a párovej fotke budeme na Tenerife venovať najviac dní. Workshop sa bude konať vždy raz ročne na rôznych miestach sveta, ktoré vám určite vyrazia dych. Avšak zostaňme zatiaľ v prítomnosti a Tenerife…

 

Rôznorodosť a vedieť čo najviac je, ako som už spomínala, základom úspešného fotografa. Potrebuje ovládať retuš, video, sociálne siete, marketing, byť originálny a mať komunikačné schopnosti na úrovni. Presne takto sme aj tento workshop nastavili. 8 dní plné workshopov od najskúsenejších fotografov, ktorým sa darí a sú vzorom pre desiatky alebo stovky dalších fotografov.

LEKTORI

Zatiaľ vám tu rada v skratke predstavím lektorov, ktorí patria medzi TOPky slovenských fotografov a tými sú: 

FRANK ŠTABRILA

Frank Štabrila – Love and Anarchy. Ako dve strany jednej mince v tvorbe miluje nadčasovú eleganciu s trochou punku s kreatívnej slobody. Svadobná a párová fotka je proste jeho žáner. Nechce len dokumentovať, chce so svojimi pármi tvoriť. Aktuálne je Frank fanúšikom old hollywood looku a fashion akcentov v urban prostredí. Frank profesionálne fotí už 8 rokov a workshopy a mentoringy robí krásne 3 roky. Je jedným z najlepších svadobných fotografov na Slovensku.

MAREK ZELINA

a.k.a. škúľavý fotograf, je starý harcovník v svadobnej fotke na Slovensku a myslím, že ho väčšine netreba predstavovať. So svadbami začal v roku 2010 a stále ho neprešli. Zároveň to je asi jediný fotograf v hre, ktorý vám ukáže čo to z jeho videnia a vnímania fotografie. Je súčasťou MASTERY presets a Asociácie slovenských svadobných fotografov.Kedže na Tenerife to bude jeho prvý workshop, extrémne sa na vás všetkých teší a veríme, že aj vy na neho.

MARIA YURCHENKO

Maria pochádza z Ukrajiny a na Slovensko sa kvôli vojne na Dornbase presťahovala v roku 2014. Vyštudovaná režisérka sa nakoniec stala fotografkou, ktorej tvorbu miluju tisíce ľudí. Jej štýl je veľmi zvláštny a výnimočný (stačí si pozrieť jej tvorbu!) a svojimi fotografiami ukazuje svetu jej vnútorný svet. Vďaka fotke si našla nových známych a pomohla jej adaptovať sa v novej krajine. Na Tenerife vám ukáže niečo zo svojho tvorenia a my sa na to hrozne tešíme.

MATEJ SALAT

Matej patrí medzi najlepších svadobných kameramanov na Slovensku, za čo hovorí jeho krásna práca. Svadby točí od roku 2015 a svoj prvý workshop zorganizoval dva roky na to. Jeho cieľom je odovzdať všetko čo vie a to nie len z video produkcie, ale aj jeho znalosti ohľadne postprodukcie, ale aj marketingu alebo technického vybavenia. Na jeho workshope vás naučí ako natočiť krátke video, postproces a znalosti, ktoré už musí ovládať každý fotograf.

LUCIA ŽOFČÍKOVÁ

Lucka je známa slovenská fotografka, ktorá má vlastný štýl špecifickými farbami a dokonalou retušou. Fotí 15 rokov a profesionálne 9. Najviac ju to vždy ťahalo k foteniu portrétov, no nepohrdne ani párikmi, svadbou, produktami. Vždy ju fascinovali aj videá, takže posledných 6 rokov sa intenzívne venuje aj im, čo ju baví a napĺňa. Berie to ako pridanú hodnotu k foteniu, ktorá to samotné fotenie doplní a oživí jej prezentáciu na sociálnych sieti. Na Tenerife bude lektorkov photoshopu a samozrejme portrétov.

KATKA STREČOK 

Ako sama vraví, fotí srdcom matky a okom profesionála. Katka pôsobí v Banskej Bystrici už 9 rokov ako rodinná a novorodenecká certifikovaná fotografka. Zo svojej praxe veľmi dobre vie, aké dôležité je individuálne pristupovať ku každému klientovi, veľkému či malému. Na Tenerife vás obohatí o svoje skúsenosti a zručnosti s fotením detí v rôznych vekových kategóriách a povahách tak, aby ste zo svojho fotenia vytiahli maximum a pri tom ich nechali byť samými sebou. Katka bude lektorkou aj veľmi obohacujúceho marketingového workshopu BUDOVANIE OSOBNEJ ZNAČKY vo svete sociálnych médií, ktorý rozhodne odporúčame každému.

VERONIKA SELEPKOVÁ

Zakladateľka Fotovejletu a workshopu na Tenerife. Venuje sa hlavne ženským portrétom, nude fotke alebo ako to sama nazvala HOT fotografií, kde vynikajú ženské krivky a vyžaruje ženská krása. Fotografií s profesionálne venuje 4 roky, no fotí už 12 rokov. Jej najdôležitejším aspektom je aby sa žena cítila krásne, sebavedomo a nehanbila sa. Na Tenerife povedie workshop tohto štýlu a ukáže vám ako pracuje a postupuje. Vytvoríte si fotky plné krásy a ženskosti.

ANETA PŘIBOVÁ

Aneta je svadobná fotografka z ČR a vášnivá cestovateľka. Fotila svadby nielen „doma“, ale aj v zahraničí, napr. v Mexiku alebo v Indii. Jej poslanie je vytvoriť nadčasové svadobné fotografie, ktoré sa nám budú páčiť aj za 10 rokov. Anet nám prezradí v čom vidí nadčasovosť fotiek a ako ju dosiahnuť. Na svoje prednáške sa zameria aj na to, ako pristupovať ku svadobnému príbehu a čím obohatiť svadobnú galériu. Kde hľadať prirodzené momentky a ako pracovať s pármi tak, aby fotky vyzerali prirodzene. Anet má za sebou niekoľko workshopov pod jej vedením s veľmi pozitivnými ohlasmi. Okrem toho bola niekoľkokrát účastníčkov fotovejletu a veríme, že sa na ňu všetci tešíte rovnako ako aj my. 

CENA WORKSHOPU

Cena za 8 dní workshopov je 1850 eur. Cena zahŕňa dopravu na ubytovanie a jednotlivé lokácie, poplatok za povolenia fotografovania na ostrove. Cena za ubytovanie a letenky je zvlášt. Cena ubytovania je 310 eur. Cena leteniek bez batožiny sa pohybuje okolo 250 eur.

Prihlásenie na workshop